KAHRAMANMARAŞ GÖKSUN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kanlıkavak TÜBİTAK Bilim Fuarı

   Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK tarafından ortaklaşa yürütülen “TÜBİTAK Bilim Fuarı” kapsamında, Kanlıkavak ÇPAL ve Kanlıkavak ortaokulunun öğrencileri tarafından hazırlanan serginin açılışı geniş bir katılımla, Kanlıkavak ÇPAL bahçesinde yapıldı. 
Kanlıkavak TÜBİTAK Bilim Fuarı

 

Kanlıkavak Bilim Fuarı   Kanlıkavak Bilim Fuarı

 

    Programın açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Halit DEMİRTAŞ "Görüyorum ki her biriniz değerli hocalarınız eşliğinde, gayret sarf ederek bir şeyler yapmaya çalışmışsınız hepinizi yürekten tebrik ediyorum. Hayallerinizden ve amaçlarınızdan asla vazgeçmeyin. Önünüze çıkacak olan zorluklar sizleri yıldırmasın. Sizler, bizim geleceğimizsiniz. Umuyorum ki yine sizler geleceğin başarılı fizikçileri, kimyacıları, biyolojicileri değerli bilim insanları olacaksınız. İlgi ve yetenek alanlarınızı hem geliştirme hem de sergileme fırsatı bulduğunuz bu tür fuarlar sizler için çok önemlidir. Gerçekten çok hoş çok güzel projeler gerçekleştirmişsiniz. Projelerin hepsini bir arada görmek bizleri mutlu etti. Bundan dolayı çocuklarımızın geleceğe güvenle baktıklarını geleceğe daha iyi hazırlandıklarını görmek bizi sevindiriyor. Bu anlamda bu fuarın hazırlanmasında emeği geçen tüm, idareci ve öğretmen arkadaşlarımı, öğrencilerimi ve ailelerimizi bir kez daha kutluyorum" dedi. DEMİRTAŞ, konuşmasının sonunda öğrencileri tebrik ederek, ileri ki hayatlarında başarılar diledi.

 

Kanlıkavak Bilim Fuarı   Kanlıkavak Bilim Fuarı

Kanlıkavak Bilim Fuarı   Kanlıkavak Bilim Fuarı

    Ardından İlçe Kaymakamı Ali Hamza PEHLİVAN ve beraberindeki heyet, açılış kurdelasını kesti. TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilenen projeleri yakından inceleyen heyet, öğrencilere projeleri hakkında sorular sordu. Sergi bitiminde, Bilim fuarına emeği geçen öğretmenlere İlçe kaymakamı Ali Hamza PEHLİVAN tarafından plaket verildi

 

 

 

Pınarbaşı Mahallesi Kekilli Ahmet Caddesi No74 - 0 344 714 30 40

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.