KAHRAMANMARAŞ GÖKSUN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

Tam 101 yıl önce, bağımsızlığımızın tehlikede, topraklarımızın işgal altında olduğu bir dönemde, milletimiz kendi kaderine el koymuş ve böylece, 'egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' anlayışıyla demokrasimizin ve cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır.  Bu nedenle "23 Nisan 1920", tarihimizde bir mihenk taşıdır. 

Bugün, zorlu salgın sürecine rağmen, bir kez daha bu anlamlı günü tüm dünya çocuklarıyla birlikte kutlama mutluluğunu yaşıyoruz.  İnanıyoruz ki, çocuklarımız geleceği, geçmişten aldığı güçle,  şekillendirecek, gönençli bir Türkiye'nin ve barış içinde bir dünyanın kurulmasında önemli roller üstleneceklerdir.

Çocuklar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sizlere armağan ettiği ve  dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nızı kutluyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyoruz.

Pınarbaşı Mahallesi Hoca Hacı Çiçek Sokak No 24 - 0 344 216 60 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.