KAHRAMANMARAŞ GÖKSUN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÖKSUN BELEDİYESİNDEN EĞİTİME DESTEK

GÖKSUN BELEDİYESİNDEN EĞİTİME DESTEK

04-11-202004-11-202004-11-202004-11-202004-11-202004-11-202004-11-202004-11-202004-11-2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Göksun Belediyesi tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile eğitimin uzaktan yapıldığı COVID-19 salgın sürecinde ,evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerin EBA' ya erişimini sağlamak için ilçe merkezindeki Yavuz Selim Ortaokulunda iki adet bilişim sınıfı oluşturuldu. Öğrenciler sağlanan imkanlarla eğitime devam ederken,İlçe Kaymakamımız Sayın Ümit Şeref Kayacan , Belediye Başkanımız Sn Hüseyin Coşkun Aydın ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn Şeref Akpınar sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle yakından ilgilendi. Sayın Kaymakamımız Kayacan yaptığı açıklamada şunları kaydetti:"Yavuz Selim okulumuzda iki sınıfımızda EBA eğitimi ile ilgili belediyemizin sağladığı bilgisayar imkanları ile evlerinde internet olmayan öğrencilerimizin yararlanmasını sağlıyoruz.İki sınıfımız var,bu sınıfların sayısını ileriki aşamada artırmayı hedefliyoruz.Bu konuda belediye başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın'a eğitime benim meselem değil demeyip,destek olduğu için teşekkür ediyorum.

     Göksun Belediyesinin asli görevlerinin yanı sıra eğitimede destek olmaya çalıştığını belirten Sayın Belediye Başkanımız Hüseyin Coşkun Aydın da yaptığı değerlendirmede;" Biz eğitime destek olma noktasında ilçemizdeki tüm eğitim kurumlarının yanında olma gayreti içindeyiz..Pandemi sürecinde Milli Eğitim Bakanlığımızın proğramı kapsamında EBA destek noktalarına yardımcı olma adına bilgisayar ve masa desteği ile eğitime katkıda bulunmuş olduk.İnşallah biz bu EBA destek noktalarında sağladığımız imkanları artırarak ilçemizde bulunan diğer okullarada aynı imkanları sağlamaya çalışacağız" ifadelerine yer verdi.

     Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şeref Akpınar 'da yaptığı açıklamada ;"Gerek yüz yüze gerekse de uzaktan eğitimde öğrencilerimize eğitim imkanı sunmaya çalışıyoruz.Uzaktan eğitimde EBA platformu gerçekten şu anda uluslararası alanda bile çok etkin ve yaygın bir şekilde kullanılıyor. Kahramanmaraş ilimizin Göksun ilçesinde de belediyemizin destekleri ile EBA destek noktalarını artırmaya çalışıyoruz.Bundan dolayı özellikle belediye başkanımıza teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Pınarbaşı Mahallesi Hoca Hacı Çiçek Sokak No 24 - 0 344 216 60 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.