KAHRAMANMARAŞ GÖKSUN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAKKÂRİ ŞEHİDİNİN İSMİ KÜTÜPHANEDE YAŞAYACAK

HAKKÂRİ ŞEHİDİNİN İSMİ KÜTÜPHANEDE YAŞAYACAK

Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde çığ düşmesi sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Ali Özdemir'in adına, Göksun'un Esenköy İlk ve ortaokulunda kütüphane kuruldu. Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğünün başlattığı kampanya ve Şefkat Elçileri derneğinin organizesiyle açılan kütüphaneye şehidin anne ve babası da katıldı.

Göksun'un Esenköy Mahallesinde eğitim faaliyetini sürdüren Esenköy İlk ve Ortaokuluna kütüphane kuruldu. 2020'nin son günlerinde Hakkari'nin Şemdinli İlçesinde çığ altında kalarak şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Ali Özdemir'in isminin verildiği kütüphanenin açılışına,  Şehit Özdemir'in Babası Bayram Özdemir Annesi Kamer Özdemir  ile Kahramanmaraş Emniyet Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Ali Semerci, Göksun İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeref Akpınar, Şefkat Elçileri Yönetim Kurulu katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile gerçekleştirilen açılışta konuşan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Semerci: Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğünü temsilen burada bulunuyoruz, Sena Öğretmenimizin Emniyet Müdürlüğüne gönderdiği yardım talebini içeren e-postayla başlayan süreç sonrası Emniyet Müdürlüğümüzün de katkı ve girişimleriyle böyle güzel bir kütüphanenin açılışına vesile olduğumuz için bizlerde çok mutluyuz. Emniyet Müdürlüğümüze ulaşan e-posta sonrası tüm personelimiz ile bir kampanya başlattık, bu kampanya büyüyerek çocuklarımızın yarınları için umutlu bir projeye vesile olduğu için bizlerde mutluyuz, bizi daha da mutlu eden bir diğer durum ise kütüphaneye şehidimiz Ali Özdemir'in isminin verilmesi ve ilelebet yaşatılacak olmasıdır. Bu hayırlı bir girişime vesile olan Sena öğretmeni tebrik ediyoruz Şehit Ali Özdemir Kütüphanesinin de tüm öğrencilere hayırlı olmasını temenni ediyoruz, Biz Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin her daim yanındayız!'' dedi.

Göksun İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şeref Akpınar ise şunları kaydetti: "Şuanda Göksun Büyükkızılcık Esenköy Ortaokulunda Şehidimiz Ali Özdemir adına kütüphane oluşturduk, özellikle kütüphanemizde emeği geçen Sena öğretmenimize ve okul idarecilerimize teşekkür ediyorum bunun devamında ise Kütüphanemizin açılmasına vesile olan Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü ve berabeberindeki Şefkat Elçileri Topluluğuna teşekkür ediyoruz. İnşaallah şehitlerimizin adını her zaman yaşatacağız, yaşatmaya devam edeceğiz. Şehidimiz Ali Özdemir'e Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum, Vatan sağolsun!'' dedi!

Şefkat Elçileri Grubu adına konuşma yapan Ahmet Bilgiç ise şunları söyledi!

''Bugün burada 4.kütüphanemiz olan Ali Özdemir kütüphanesini açmak için bir araya geldik desteklerini esirgemeyen Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Sayın Salim Cebeloğlu'na Göksun İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeref Akpınar'a Aziz şehidimizin ailesine öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz, biz yine her zamanda dediğimiz gibi, eksik okul kalmayana kadar çaba sarf etmeye devam edeceğiz!''

Göksun İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü ile Şefkat Elçileri Derneğinin organize ederek gerçekleştirdiği kütüphane açılışı sonrası Kahramanmaraş Emniyet Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Ali Semerci ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeref Akpınar çocuklara şeker ve çikolata dağıttı.

Esenköy'de açılan Okul kütüphanesine Kahramanmaraş İl Emniyet Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Ali Semerci, Göksun İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeref Akpınar, Şehidimizin Kıymetli Ailesi ve Şefkat Elçileri Topluluğu  Başkanı Ahmet Bilgiç ve gruptaki görevliler katılım sağladı!

 

07-03-202107-03-202107-03-202107-03-202107-03-202107-03-2021

Pınarbaşı Mahallesi Hoca Hacı Çiçek Sokak No 24 - 0 344 216 60 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.